25 Oca

Tüm boyama projelerinde olduğu gibi, sonuçlarınız hazırlık çalışmanız kadar iyi olacaktır; boya uygulamak sürecin en önemli parçası değildir! Vernikli ahşap farklı değildir ve ahşabınıza vernik sıyırıcı ile işlem yapmanıza gerek yoktur! Vernikli ahşapları boyarken mükemmel sonuçlar elde etmek için bilmeniz gerekenler.

Başlamadan Önce
Tüm ev projelerinde olduğu gibi, yaralanmaları veya evde yanlışlıkla hasar görmesini önlemek için güvenlik önlemlerini unutmayın. Temizleme solüsyonları ve kimyasalları kullanırken daima uygun koruyucu gözlük ve eldiven kullanın. Ayrıca yörünge zımparaları gibi elektrikli aletlerle çalışırken koruyucu gözlük takmak ve çocukların ve evcil hayvanların tüm çalışma alanlarından uzak durmasını sağlamak da önemlidir.

1.Adım: Zımparalama

Çoğu durumda, rastgele bir yörünge zımparası yüzey hazırlığının hızlı çalışmasını sağlayacaktır. 180 grit zımpara kağıdı kullanın ve vernik artık parlak olmayana kadar ahşabı işleyin. Köşeler ve diğer dar alanlar için zımpara süngeri veya biraz zımpara kağıdı kullanın. Verniğin tüm izlerini çıkarmak gerekli değildir, ancak mümkün olduğunca parlak kaplamanın çıkarılması önemlidir. Zımparalamayı bitirdikten sonra, mümkün olduğunca fazla tozu vakumlayın, ardından tüm toz izlerini gidermek için parçayı nemli bir bezle silin.

2.Adım: Astarınızı Seçin

Ahşabı başarıyla zımparalayabilseydiniz, standart bir astar muhtemelen parçanız için iyi çalışır. Ahşapta bir miktar vernik kalırsa, üstün yapışma sağlayan ve bu tür kusurları örtmek için tasarlanmış bir astar uygulayın, boyamaya hazır pürüzsüz bir yüzey oluşturmalıdır. Bazı astarlar ikinci bir kat isteyebilir.

Adım 3: Boyama Zamanı

Astar tamamen kuruduktan sonra, tüm parçaya ince taneli bir zımpara bloğu ile çok yumuşak bir zımparalama yapın. Tüm toz izlerini temizlemek için yapışkan bir bezle silmeden önce tüm parçayı tekrar vakumlayın. Yüksek kaliteli bir boya fırçası kullanarak boya uygulayın. Köşeler ve kenarlardaki damlamaları fırçalamaya dikkat edin ve boyanın tamamen kuruması için katlar arasında yeterli zaman bıraktığınızdan emin olarak, iki ila üç kat boya uygulayın. İstediğiniz boya kaplamasını elde ettikten sonra , seçtiğiniz poliüretan veya koruyucu kaplamayı uygulayın.

Projenizle ilgili sorun yaşıyorsanız veya uzman tavsiyesine ihtiyacınız varsa, size yardımcı olmak için buradayız! Antalya Tadilart dekorasyon ile bugün iletişime geçin !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.