13 Oca

Antalya Tadilart firması olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb bölgelerine hizmet vermekteyiz. Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat sorunlarınıza birebir çözüm sunabilmektir.

Alçıpan, iç duvarlarınıza temiz bir form ve bütünlük kazandırır. Ancak tek gereken, duvar boyunca kıvrılan bir kılcal çatlaktır ve tüm kusursuz estetiğiniz bozulur. Ayrıca kendinize soruyor olabilirsiniz, alçıpan neden çatlıyor? Duvarlarınızın çatlağını kontrol edemeseniz de, alçıpan kusurunuzun nedenini bilmek, uygun bir onarım yapmanıza yardımcı olabilir.

Alçıpan Neden Çatlar?
Alçıpanın, iki alçıpanın birleştiği dikişlerde kırılma olasılığı daha yüksektir. Bu eklemler duvarın en zayıf noktalarıdır ve herhangi bir bozulmaya karşı en hassas olanlardır. Dikişlerin çatlamasına neden olabilecek birçok stres vardır.

Sıcaklık değişiklikleri, alçıpanın genişlemesine ve büzülmesine neden olarak dikişlere baskı uygulayabilir. Bu, iklim kontrollü tam zamanlı olmayan tatil evlerinde yaygındır.

Konutun kendisinin oturması, alçıpan çatlaklarının arkasında da olabilir. bu tür bir hasar genellikle odanın köşeleri, pencereleri veya kapı pervazları boyunca uzanan dikey çatlaklarla tanımlanır ve yeni inşa edilmiş veya eski evlerde temele yerleşirken yaygın olabilir.

Hatalı kurulum, alçıpan kırılmasının temel nedeni de olabilir. alçıpanda ki ince, düz bir çatlak, ya uygun olmayan şekilde bantlanmış ya da alçıpan çamuru ile yeterince kaplanmamış olan alçıpan dikişlerinin sonucu olabilir.

Tekrarlanan alçıpan onarımlarından kaçınmak için duvarı onarmadan önce alçıpan hasarının kaynağını araştırmak için zaman ayırın.

Bu makalemizde size Alçıpan hakkında bilgi vermek istedik. Umarım sorularınıza yanıt bulabilmişsinizdir.

Siz de alçıpan çatlaklarından şikayetçiyseniz Antalya Tadilart her koşulda yanınızda olacaktır. Duvar çatlağı veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.