10 Şub

Su geçirmez boya genellikle dış cepheyi korumak için dışarıda kullanılır. Ayrıca, çok fazla nem ve nemli olması muhtemel diğer alanlarda banyolarda iç mekanlarda kullanılır.

Su geçirmez boya, yağmur suyunun duvarlarınızdaki çatlaklara sızmasını önleyerek su hasarını önlemeye yardımcı olabilir. Bununla birlikte, boya tek başına iyi bakım veya uygun uygulamanın yerini tutmaz. Su geçirmez boya sadece ek bir koruma katmanıdır, ancak herkesin kullanması gereken çok iyi bir koruma katmanıdır.

Su geçirmez boya için alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır:

İş için ihtiyacınız olan boya miktarı.
Marka
Fiyat; ve
Boyanın odaya estetik ve işlevsel olarak uygun olduğundan emin olun.
NE KADAR BOYA ALMALISINIZ?
Her zaman ihtiyacınız olandan daha fazla boya almaya çalışmalısınız. İşe başladığınızda yeterli miktarda boya almazsanız, odayı bitirirken sorun yaşayabilirsiniz. Farklı gruplar satın alırsanız, boya renkleri arasında, aynı aralıkta bile, küçük farklılıklar vardır.
Su geçirmez boya genellikle standart boyadan daha pahalıdır, Boya şirketi tarafından sunulan garanti türü, boya kalitesinin açık bir temsilidir. Kısa veya düşük değer garantisi, muhtemelen şirketin ürününe çok fazla güvenmediğinin bir işaretidir.

DIŞ MEKAN BOYALARI
Boya dış mekanda kullanılacaksa, dış mekanda kullanılmak üzere tasarlanmış bir boya seçtiğinizden emin olun. Dış mekanda kullanım için su geçirmez boya, iç mekanda kullanım için su geçirmez boyadan çok farklıdır.

Yağmur suyu, bugünkü atmosferdeki kirlilik nedeniyle çok asidik olabilir, bu nedenle boyanın bu asitliğe dayanacak kadar güçlü olması gerekir.

Çok iyi boya kullanmanız gereken başka bir alan da bodrum katıdır. Bodrum, çok fazla nemin birikme eğilimi gösteren bir alandır ve nemin birikmesine izin verirseniz, mülkünüze çok fazla zarar verebilir ve hasar diğer alanlara yayılabilir.

Başlangıçtan itibaren bodrumunuz için doğru boya türünü satın alarak ve doğru uygulayarak potansiyel olarak stresli, zaman alıcı ve pahalı onarım işlerinden tasarruf edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.