05 Oca

Sıva, dayanıklı ve harika bir duvar kaplamasıdır. Kurak iklimler için mükemmel dış cephe seçimidir. çünkü aşırı nem veya yağış ile iyi sonuç vermez. Ve bu sadece dış duvarlar için değil; iç sıva duvarları benzersiz bir tasarım elemanıdır ve bozulan alçı duvarları örtmek için mükemmel bir çözümdür. Sıva az bakım gerektirse de, sıva çatlarsa ev sahipleri şaşırmamalıdır.

Sıvadaki çatlaklar çatlağın büyümesini ve suyun duvarın arkasına girmesini önlemek için mümkün olan en kısa sürede onarılmalıdır. Sıva birkaç nedenden dolayı çatlar ve neyse ki tamir etmenin kolay yolları vardır. Antalya Tadilart dekorasyon’daki uzmanlardan daha fazla bilgi edinin.

Sıva çatlamasına neden olan nedir?
Sıva çatlakları, yerde ve evlerde meydana gelen doğal hareket ve genişleme nedeniyle çok yaygındır. Sıva ayrıca aşağıdakiler gibi başka nedenlerle de çatlayabilir:

  • Eski sıva
  • Ev ve vakıf yerleşmesi
  • Sıva genişlemesine izin vermeyen yanlış kurulum
  • Nemin temelden duvardan kaçmasına yardımcı olan ağlama şapı kurulumunun olmaması
  • Çok ince uygulanan sıva – dış sıva duvarları en az 7/8 inç kalınlığında olmalıdır
  • Sıva Nasıl Onarılır
  • Sıva çatlağı onarımı çatlağın derinliğine, uzunluğuna ve nedenine bağlı olacaktır. Saç çizgisi çatlakları ve 1/4 inçten daha az çatlaklar kolay bir onarımdır. Onarımdan sonra duvarı boyuyorsanız bu onarım tekniği en iyisidir. Duvarı boyamıyorsanız, çatlağın dışına çıkan kalafatları hızla kaldırmanız gerekir. En iyi sonuçlar için onarım alanının boyanmasını öneririz.
  • Büyük Sıva Çatlak Onarımı
  • 1/4 inçten daha büyük çatlakların onarımı profesyonel bir iştir çünkü taze sıva karıştırılmasını gerektirir. Bir uzman bölgeyi değerlendirmeli ve sıvaların tekrar olmasını önlemek ve sorunun geri dönmesini önlemek için neden çatladığını belirlemelidir. Bu, duvarın güçlendirilmesini veya genleşme derzlerinin veya bir ağlama şapının eklenmesini içerebilir. Ayrıca kullanılan sıva türünü belirleyebilir ve yeni sıva ile renk eşleşebilir, böylece duvara karışır veya eşleşecek şekilde boyayabilirler.

Yakınımdaki Sıva Onarımı
Evinizin dışını güncellemek ve aynı zamanda bazı koruyucu bakımlarla ilgilenmek mi istiyorsunuz? Küçük sıva onarımı her zaman dış ve iç boyama hizmetlerimizin bir parçasıdır . Tüm hazırlık işleriyle ilgileneceğiz, hasarlı alanları onaracağız ve hatta mükemmel rengi bulmanıza yardımcı olabiliriz. Bizi 053503048699 numaralı telefondan arayın veya çevrimiçi ücretsiz tahmin isteyin !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.