05 Oca


Belirli bir rengi beğenip beğenmediğinize karar vermek aşırı zor gelebilir; ancak, tüm renk şemasını seçme söz konusu olduğunda , bıkkınlık hızlı bir şekilde ortaya çıkabilir. Tadilart dekorasyon olarak bu anlaşılması kolay renk koordinasyon kılavuzunu hazırlayarak boya çiplerinde size saatler ayırmaya karar verdik. Bu renk tekerleği , renk uyumlarını koordine etmek için son derece kullanışlı bir araçtır.

Renk tekerleği iki tarafa ayrılabilir, sıcak ve soğuk.

Odanızın tutku, mutluluk, coşku ve enerjiyi yansıtmasını istiyorsanız, sıcak renkler kullanın .

Soğuk renkler genellikle profesyonellik veya sakinlik duygusu uyandırmak için kullanılır.

Evinizde estetik açıdan hoş bir renk şeması oluşturmak için renk tekerleğinden farklı kombinasyonlar kullanılabilir. Tamamlayıcı renkler , renk tekerleğinde birbirinin tam karşısında bulunan iki renktir.

TAMAMLAYICI RENKLER

Odanızın bir mobilya parçası veya vurgu duvarı gibi önemli kısımlarını vurgulamak istiyorsanız, tamamlayıcı renkler kullanmak harika. Tamamlayıcı renkleri az miktarda kullanmaya dikkat edin. Fazla kullanılırsa, tamamlayıcı renklerin yüksek kontrastı odanızı çok meşgul edebilir.

Benzer renkler , renk tekerleğinin herhangi bir tarafında bulunur.

BENZER RENKLER

Benzer renk kombinasyonları genellikle doğada bulunur ve doğal olarak uyumludur ve göze hoş gelir. Bu renkler genellikle iyi eşleşir ve sakin ve rahat tasarımlar oluşturur.

Triadik renkler bazıları tarafından en iyi renk şeması olarak kabul edilir. Genellikle “üçün gücü” olarak adlandırılan triadik renkler, renk tekerleğine eşkenar üçgen çizilerek bulunur.

TRİADİK RENKLER

Bu kombinasyon genellikle iç tasarımda bir tonu arka plan rengi olarak sabitleyerek ve kalan ikisini de tamamlayıcı renkler olarak kullanılır.

Hangi renk kombinasyonu kişiliğinize en uygun?

Tadilart Dekorasyon , sizin için en uygun tarih ve saati seçerek ÜCRETSİZ keşif yaparak planlama kolaylığı sunar .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.