antalya mutfak dolabı boyama
23 Mar

Mutfak dolaplarını boyamak, mutfağınızı tamamen baştan aşağı yenilemekten daha az maliyetleridir. Dolap boyanması mutfağınıza  yeni bir görünüm sağlayabilir. Birçok insan dolaplarını boyarken bazı hatalara düşebilir. Size o hatalardan bahsetmek istiyorum.

1. Gerçekçi olmayan beklentiler
Boyanmış dolaplar güzel görünür, ancak tamamen pürüzsüz görünmezler.

2. Zaman
İnsanlar mutfak dolaplarını boyarken kısa bir işlem olarak düşünüyorlar. Ama mutfak dolapları uzun uğraş gerektirecek bir iştir. en az 4 ila 7 gün sürebilir.

3.Boyamadan önce temizlik
Mutfağınız ne kadar temiz olursa olsun , her şeyi bir yağ sökücü ile silmeniz gerekir. Aksi takdirde, yağ kaplı bir yapıya su bazlı bir boya eklediğinizde boya yapışmaz.

4. Kapıları ve çekmeceleri çıkarın

5. Zımparalamayı atlamayın
Dolaplarınız iyi durumda olsa bile, boyanın yapışması için onları yine zımparalamanız gerekir.

6. Boya astarı kullanın
Leke önleyici bir astar kullanın ve boya kürlenirken sürpriz lekeler görmeyeceksiniz.

7. Yanlış renk ve boya
Dolaplarınızı boyarken mutfağınıza uygun bir renk seçmek önemlidir. Bu mutfağınızı daha estetik gösterir. Doğru boyayı seçmek, doğru rengi seçmek kadar önemlidir. Kullandığınız boyaların kalitesi de çok önemlidir. Masraf yapmaktan korkmayın çünkü kalitesiz ve ucuz boyalar dolaplarınızın rengini uzun süre aynı şekilde bırakmaz.

Siz de mutfak dolaplarınızı boyatmak istiyorsanız Antalya Tadilart her koşulda yanınız da olacaktır. Mutfak dolapları boyama veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.