14 Oca

Koridor Yenileme Bölüm 2: Koridor Dekor Fikir ve İpuçları
Son yazımızda, Koridor Yenileme Bölüm 1: Koridor Dekor Fikirleri ve İpuçları, boya fikirleri ve renk kavramlarını ele aldık: sıcak ve soğuk renklerin bir koridorun görsel boyutunu nasıl etkileyecegini gördük . Bugün koridorunuzun görsel alanını daha da geliştirmek için eklenebilecek aksesuarlar ve detaylar hakkında konuşacağız.

Aynalar…
koridorun sonuna bir ayna eklemek, koridorun daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Koridorunuzda bir pencere varsa, pencerenin karşısındaki duvara stratejik olarak yerleştirilmiş bir ayna ve pencerenin genişliğinin yarısı kadar kaydırılırsa ışığı daha fazla yansıtacak ve daha geniş hissi yaratacaktır.

Sanat
Geçerken yansımanızı görme fikri size çekici gelmiyorsa, bir manzarayı veya bir odayı tasvir eden bir sanat eserini deneyin. Koridora derinlik katmaya yardımcı olacak ve daha fazla alan varmış gibi görünmesini sağlayacaktır.

Kapılar
Dikkate alınması gereken başka bir şey de kapılardır. Evinizin yaşına bağlı olarak, bazen modası geçmiş görünen düz panel kapılarınız olabilir. Kapıları değiştirmek bir seçenek değilse, panelli kapıların görünümünü vermek, kapılara yeni bir renk boya ve bazı yeni kapı tokmağı ile kapıların görünümünü güncellemeyi deneyin! Koridorlarınız harika görünecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.