14 Oca

Koridorlar, her gün onlardan geçiyoruz ve genellikle odak noktası olmamasına rağmen, evin genel hissini etkiliyorlar. Karanlık olabilirler ve bazen orantısız veya çok küçük görünebilirler. Koridorunuzun görünümünü ve hissini değiştirmeye yardımcı olacak birkaç fikir..

Aydınlatmak…
Koridorlar karanlık olma eğiliminde olduğundan, hem duvar hem de tavandaki daha açık renkler ışığın duvarları yansıtmasına daha parlak ve daha ferah görünmesine yardımcı olmak için iyi bir fikirdir. Tavanı duvarlardan daha açık bir tona boyayarak alan daha büyük görünecektir.

Cesur Olun…
Her şeyi açık bir renkle boyamanız gerekmez. Cesur ol! Renklerin ve tonların birleşimi değişik bir boyut katacaktır. Döşeme ve kapılar üzerinde beyaz bir parlaklık ile duvarlarda mat bir kaplamada daha koyu bir gri, özellikle ilginç sanatla birleştiğinde çok çarpıcı olabilir. Bunun gibi bir renk seçiminin duvarları içeri çekeceğini ve genel olarak daha koyu görüneceğini unutmayın.

Sıcak ve Soğuk…
Sıcak renkler duvarları içeri çekerken, soğuk renkler geri çekilir, duvarların uzaklaştığı yanılsamasını vererek alanın daha büyük görünmesini sağlar. Koridorunuzun görsel boyutunu geliştirmek için bu bilgiyi uygulayın. Uzun ve dar bir salon için, yan duvarlarda daha soğuk bir renk ve daha kısa ve daha geniş görünmesi için uç duvarlarda daha koyu, daha sıcak bir renk deneyin.

Tavanı…
Koridorunuz yüksek tavan ve darsa, tavanlardaki koyu, sıcak bir renk, zıt bir soğuk bir renk ile birleştiğinde, duvarlardaki daha açık renk tavanları aşağı indirecek ve daha iyi bir denge hissi yaratacak şekilde genişliği genişletecek gibi görünecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.