27 Mar

Evinizin görünümünü yenileme zamanı geldiğinde, iç boyama aklınızdaki ilk şey olabilir. Gerçekten de, yeni bir boya uygulamak ve renkleri değiştirmek evinizi gerçekten degiştirebilir. Bununla birlikte, evinizin estetiğini sadece boyanın ötesinde geliştirmenin birçok yolu vardır. Örneğin, yeni pencere ve kapılara yatırım yapabilir, zeminleri yeniyebilir veya dolaplarınızı değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte, daha güçlü ama gözden kaçan ev yenilemelerden biri taç kalıplama kurulumudur. Peki taç kalıplama nedir ve ev geliştirmeleriniz için doğru mu?

Taç Kalıplama nedir?
Doğru adlarını bilmeseniz bile, daha önce taç kalıplama görme şansınız vardır. Ev geliştirme alanında, pervazlar, zeminler veya duvarlar ve tavanlar gibi iki yüzey buluştuğunda oluşan çizgileri dekoratif olarak gizleyen malzeme parçalarına (tipik olarak ahşap, alçı veya kompozitten yapılmış) atıfta bulunur. “Taç”, “kafa” veya “üst” anlamına gelir; bu nedenle taç pervazlar, duvarlar ve tavanlar arasındaki geçişleri veya raflar ve şömineler gibi nesnelerin üstüne geçen şeritlerdir. Taç kalıplama tasarımları, basitten süslü olana kadar değişebilir.

Taç Kalıplama Eviniz İçin Doğru mu?
Taç kalıplama, işlevsel bir bakış açısından tamamen gerekli değildir, ancak neredeyse tüm ev iç mekanlarının görünümünü geliştirir. Taç kalıplamaya yatırım yapıp yapmadığınız, çoğunlukla bir tercih meselesidir. Odalarınız için taç kalıplamaya karşı karar verirseniz, duvarlarınız ve tavanınız arasında gözle görülür geçişlerle daha güzel görünecektir. Duvarlarınız ve tavanınız farklı renklere boyanırsa bu boşluk daha da belirginleşecektir.

Evinizde taç kalıplamaya karar verirseniz, dekorasyon açısından birçok seçeneğiniz vardır. Sadece dikişleri gizleyen ve sadece biraz çıkıntı yapan daha basit bir kalıplamaya gidebilirsiniz. Ya da evinizin görünümü canlandırmak ve ev boyanızı tamamlamak için biraz modernlik katmak isteyebilirsiniz . Bu durumda, duvardan aşağıya ve tavana doğru ilerleyen çok katmanlı bir kalıplamaya gidebilirsiniz.

Dikkat Edilecek Diğer Noktalar
Tabii ki, herhangi bir ev geliştirme gibi, taç kalıplamanın bir maliyeti vardır. Bu kalıpları oluşturmak için dikkatli bir işçilik ve bunları kurmak için uygun teknik gerekir. Evinizde konut boyama , döşeme vb.Gibi çeşitli iyileştirmeler yapmayı planlıyorsanız, taç kalıplamayı düşünmelisiniz. Maliyetler, kalıp türüne, ne kadar malzemenin gerekli olduğuna ve hangi firmayı işe aldığınıza bağlı olarak değişir. Her zaman olduğu gibi, bu kararı vermeden önce sağlam bir teklif aldığınızdan emin olun.

daha fazla bilgi almak için bizi 05350304869 ‘dan arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.