tadilart
17 Haz

Antalya Tadilart firması olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb. bölgelerine hizmet vermekteyiz. Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat sorunlarınıza birebir çözüm sunabilmektir

Evinizin dış tabakası evinizi koruyan ilk savunma hattıdır. Bu nedenle, sağlıklı olmasını ve evinize zarar verebilecek maddeler ve küf, çürüme ve diğer yapısal hasarlardan korunmasını sağlamak önemlidir. Evinizin zarfıyla ilgili sorunları nasıl tanımlayacağınızı bilmek çok önemlidir.

Su sızması

Temel sistem sorunları genellikle ev sahiplerinin su sızmasını düşündüklerinde ilk düşündükleri şeydir. Evinizin bina kabuğunun temeli olarak, iyi durumda olmasını sağlamak önemlidir. Birçok bina zarfı sorunu burada başlayabilir.
Antalya kışları, bir büyün olarak bina kabuğundan daha fazla aşınma ve yıpranma oluşturan yıllık çözülmelere yol açar. Toprağın, betonun ve boruların büzülmesi ve genişlemesi, temeliniz veya tarama alanınız için su sızma sorunlarına yol açabilir.
Özellikle ilkbaharda yıllık bakım, derecenin altında su sızmasını önlemenin anahtardır. Mülkünüzde olgun ağaçlar varsa, köklerinin nerede büyüdüğüne dikkat edin. Ağaç kökleri su kaynaklarına doğru büyüyecek. Bu nedenle, temelinizin yakınında zaten çok fazla yeraltı suyu birikimi yaşıyorsanız, kökler temele veya yakındaki borulara ekstra hasar verebilir.

Dış duvar sorunları

Temelinizde olduğu gibi, sıcaklık ve hava koşulları dış duvarlarınız için sorunlara neden olabilir. Zamanla, dış cephe kaplama malzemeleri evinizi daha az verimli bir şekilde bozacak ve koruyacaktır. Bununla birlikte, sorun sadece aşınmış dış cephe kaplamasından kaynaklanmayabilir. dış cephe kaplaması ve duvarcılık, evinizi korumak için tasarlanmıştır. Ancak su geçirmez değildir. Sağlıklı bir bina kabuğu için sağlıklı bir hava akışı ve nemin dışarı atılması esastır. Böyle bir sistemin yokluğu veya hasar görmesi, nem veya su sızmasına neden olabilir.
Kaliteli bir buhar bariyeri, dış duvarlarınızın sağlığını korumanın nemli bir parçasıdır. Yeni yapılarda iklim için doğru buhar bariyerlerinin kullanılmasını sağlayan yapı yasaları vardır.

Pencere ve kapılar

Nemin bina kabuğundan evinize girmesinin bir başka yolu da pencere ve kapılardan geçer. Dış cephe kaplaması gibi, farklı malzemelerin her biri için artıları ve eksileri olan farklı ömürleri vardır, bu nedenle yenilerini kurarken eviniz için en iyi kararı verdiğinizden emin olun.
Nem sızmasına pencere veya kapının kendisi neden olmayabilir. düzgün bir şekilde monte edilmiş ve iyi durumda olsalar bile, etrafındaki yalıtım yeterli değilse sorunlara neden olabilir. Bazı yalıtım türleri de bir buhar bariyeri görevi görebilir. Bu nedenle, nemin girme olasılığının en yüksek olduğu yerlere monte edilmesi önemlidir. Kötü yalıtım ayrıca hava sızmasına neden olabilir ve bu da kış aylarında ısıtma faturanızın artmasına neden olur.

Çatı sistemi su sızması

Evinizin bina kabuğunun son unsuru olarak çatınızın sağlığı son derece önemlidir. Çatılar rüzgar, yağmur ve güneşe maruz kalır, bu da diğer bina kabuğu problemlerine neden olabilir.
Evinizin yapısını korumaya yardımcı olmak için çatı saçaklarının, derzlerinin ve kiremitlerinin iyi durumda olmasını sağlamak önemli olmakla birlikte, havalandırma da aynı derecede önemlidir. Doğal bir havalandırma sistemi, havanın doğal olarak dolaşımına yardımcı olmak için sağlıklı altlıklara dayanır. evinizin içinden tavan arasına yükseler ısı nedeniyle, uygun havalandırma, sıcaklıkların dışarıdan ve içeriden yoğuşma oluşturacak kadar aşırı olmamasını sağlar

Siz de eviniz de su sızıntılarından kurtulmak istiyorsanız Tadilart her koşulda yanınızda olacaktır. Ev tadilatı veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.