27 Mart 2021

Isı ve ses yalıtımı sağlamak, estetik bir görünüm elde etmek için uygulanan dekoratif bir tavan modelidir. Biçimsiz duvar döşeme ve tesisat boruları, kablo gibi durumlarda ortaya çıkan bozuklukları önlemek için de asma tavan yapımına ihtiyaç duyulur. Bunlar; mağazalar , hastaneler, bürolar, binalar vb. birçok alanda estetik görünüm elde etmek ve temizliği kolay olduğu için tercih edilmektedir.

Clip-İn Asma Tavan
Clip-in tavan, gizli taşıyıcılı sistemlerdir. Clip-in tavan orijinal veya yapısal olan tavanın altına asılı ikinci bir tavan olarak kurulumu yapılır. Bağımsız hızlı söküm özelliği sunar, tavan arasına müdahale imkanı ile tavan boşluğuna hızlı ve kolay erişim avantajı sağlar. Dekoratif amaçlı kullanmayı düşünüyorsanız tavan tasarımını doğru belirleyerek görsel alanı geniş gösterebilirsiniz.

Asma tavanın birçok faydası vardır. Önemli bir yükseklikte veya çatı seviyesinde görünen bir iç mekanın görsel estetiğini azaltan zayıf noktaları gizlemeniz mi gerekiyor? İş yerinize veya evinize asma tavan takmak, tercih ettiğiniz boru kanalları ve kablolar gibi yapısal bileşenleri gizlemenin yeni bir yoludur. Ancak asma tavanların faydaları, bir odanın iç görünümünü iyileştirmenin ötesine geçer.

Yapısal Bileşenlere Daha Kolay Erişim
Boruları ve kabloları gizlemeye ek olarak, asma tavan panelleri, değiştirilmesi veya onarılması gerektiğinde bu yapısal bileşenlere erişimi kolaylaştırır. Paneller veya fayanslar, onarımları gerçekleştirmek için basitçe bir tarafa kaldırılabilir ve iş tamamlandığında tekrar yerine bırakılabilir.

Geliştirilmiş Ses Yalıtımı
Bazı tavan plakaları, yukarıdan gelen sesi azaltarak gelişmiş ses yalıtımı sağlamak için tasarlanmıştır. Bu akustik faydaları güvence altına almak için kurulumun doğru bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak için en iyi şekilde profesyonel bir yüklenici yerleştirilir.

Artan enerji Verimliliği
Asma tavanlar, bir iç mekanın tavan yüksekliğini düşürerek ısıtılması gereken alanı azaltır. İyileştirilmiş yalıtımın sonucu, daha düşük bir enerji faturasıdır.

Aydınlatılmış İç Mekanlar
Tavan döşemeleri ve panellerinin tasarım seçimi, daha fazla alan izlenimi yaratarak veya parlaklığı artırarak bir alanın işlevselliğini etkileyebilir.

Geliştirilmiş Hijyen
Mutfak ve banyo gibi nemli ortamlar için asma tavanlar, küf ve bakteri oluşumunda ve görünümünde azalma ile hijyen endişelerini iyileştirmek için özel olarak formüle edilmiş antimikrobiyal işlemlerle tedavi edilebilir.

Siz de tavanınızı yenilemek istiyorsanız Tadilart şirketimiz her konuda yardımcı olacaktır. Asma tavan veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.