Yapılarımızda ısınma ve serinleme amaçlı kullandığımız kombi,kalorifer,klima ve benzeri cihazların sarf ettikleri enerji,mantolama tatbikatları ile %50 azaltılabilmektedir. Eğer binalarımızın temel ve çatılarında da ısı yalıtımı yapılmışsa bu oran %60’lara kadar çıkacaktır. Bu kadar önemli bir tasarrufun sadece kendi bütçelerimize değil ülke ekonomisine de önemli katkılar sağlayacağı unutulmamalıdır.Binalarımızda en önemli ısı kayıpları kolon ve kirişlerden kaynaklanmaktadır bu sebep ile iç duvarlarda yapılacak Mantolama tatbikatları asla sonsuz ömürlü olamayacaktır, dış cephede ve bina duvarlarının tamamını kaplamadıktan sonra Mantolama  sistemlerinde tatmin edici sonuç alınamaz. Sistemin ana prensibi hiçbir aralık kalmayacak şekilde yapının dışarıdan ısı yalıtım levhaları ile kaplanmasıdır.

Doğru bir şekilde Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri ile kaplanan bir binanın korozyon problemini bir daha yaşamayacağını, yaşının sabitleneceğini ve mantolamanın bina ömrü kadar hizmet verebileceğini unutmamamız gerekmektedir.

Unutulmaması gereken en önemli konu yüksek kaliteli malzemeler ile nitelikli işçilik faktörlerini bir araya gelmesi ile beraber yapılacak mantolama uygulamaları yapınız ayakta kaldığı sürece sizlere hizmet verecektir ancak bu önemli gerçeği göz ardı ederek yapı standartların dışında üretilen malzemeler ile bilinçsiz işçilik uygulamaları çok kısa zaman içerisinde çözümü çok ağır bedellere mal olacak sorunlar olarak size geri dönecektir bu sebeple öncelikle toplama malzemelerden uzak durularak tek bir markanın paket sistem ürünlerini ve yine bu markanın yetkili uygulama bayilerini tercih etmeniz en doğru karar olacaktır.üretici firmanın sertifikasına sahip yetkili uygulamacıların sizlere verdiği hizmet yapınızı yasal garanti altına alınacağını da unutmamanız gerekir. Biz firma olarak  TSE belgeleri Olan Firmaları   tercih ediyoruz

Sohbet Edin!
Powered by