+90 535 030 48 69

Sosyal Medyada Biz}

Boya Badana Uygulamaları

DSC09256BOYA BADANA
Evinizi, odanızı veya bir iş yerinizi ofisinizi badana yapacaksanız öncelikle mekanın yerini, boya yapılacak bölgenin ne kadar ışık aldığı, Bu mekanın işlevseliginin neler olduğu ve ne kadar sıklıkla kullanıldığı, özel gecelere ev sahipliği yapıp yapmadığı ve aynı zamanda boya yapılacak renklerin son derece canlı mı yoksa daha durgun renklerin mi kullanacağı, mekanın büyüklüğü, odanın görsel işlevinin neyi ifade etmesi gerektiği gibi bazı bilgilerin size fikir vermesi gerekmektedir.

Boya ve badananın püf noktaları
Evinizin dekorasyonunda canlı renkler kullanmak istiyorsanız ve benim odamın duvarları canlı renklerden oluşmalı diyorsanız bu gibi ortamlar en rahat çocuk odalarında ve mutfaklarda yaratılabilir evinizin diğer bölümlerini canlı renklerden oluşturma gibi bir düşünceniz varsa şunu bilmelisiniz ki canlı renkler mekanı daima küçük ve dar göstereceklerdir. Evinizde daha sakin ve durağan renkler tercih etmek isterseniz bunu mavi tonları ağırlıklı olarak kullanarak yapabilirsiniz. Bu renklerin kullanılacağı ortamlar ise genel olarak çalışma odaları, salonlarınız ve yatak odalarınız olabilir bu renkler mekanı geniş gösteriri ve daha ferah hissi oluşturur.

Boya ve badana yaparken uyulması gereken kurallar
– Öncelikle evinize yakışacak olan mobilyalarınızla, koltuklarınızla ve evinizdeki aksesuarlarla uyumlu renkler seçmeye özen gösterin
– Her odayı farklı firmanın ürününü kullanmayın hangi firmanın ürününü kullanıyorsanız ondan devam edin evinizin badanasında bir katı başka bir firmanın boyası ile atarken diğer katı başka bir firmanın boyası ile atmak badanayı bozacaktır.
– Aldığınız ürünün üzerinde muhakkak ürünün uygulama talimatları mevcuttur bunları harfiyen yerine getirin
– Badanayı yapacağınız duvardaki yapı hatalarını giderin alçı vurulması gereken yerlere sıva alçı ile tespit yapılarak düzgün hale getirin boyayı asla kirli ve nemlenmiş bölgelere vurmayın.
– Boyayı duvarınıza sürmeden önce talimatları tam olarak uyguladığınız ve boyanın kıvamını tutturduğunuzdan emin olun
– Boyama işlemini boyanan bölge kapanana kadar ince katlar halinde yapın gerekiyorsa alttaki rengi kapatmadıysa 3-4 kat boya vurabilirsiniz.
– Parlak ve kaygan bölgeleri boyanın rahat tutması için matlaştırın

 

20 Mayıs 2015
1.419 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Yandex.Metrica